°

LIETUVA

Miestas Su Didžia Istorija

Biržai - vienas seniausių Lietuvos šiaurinių miestų, skaičiuojantis jau penktą savo gyvavimo šimtmetį. Kadaise čia gyveno kunigaikščiai Radvilos ir grafai Tiškevičiai, palikę miestui nuostabią Radvilų pilį ir Astravo dvarą. Biržus supa Apaščios ir Agluonos upės, Širvėnos ir Kilučių ežerai, miestą puošia Šv. Jono Krikštytojo bei Evangelikų reformatų bažnyčios.

Biržuose yra puoselėjama ir į vieną darnią visumą susipina unikalus kraštovaizdis, išskirtiniai gamtos reiškiniai, senos tradicijos ir garbinga istorija.

Nuostabi gamta

Mėgstantiems ramius pasivaikščiojimus, siūloma pereiti pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. Tai ilgiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje, siekiantis 525 m. Palei upę ir ežerą nutiestas takas pėstiesiems ir dviratininkams suteikia galimybę pasigrožėti įspūdinga aplinka. Biržuose gausu paminklų, skirtų žymiems žmonėms ir istoriniams įvykiams atminti, įvairių kultūrinių muziejų.

Senų tradicijų kraštas

Nuo seno Biržų kraštas garsėja darbščiais žemdirbiais, aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis, skania rugine duona ir miežiniu alumi

Iki šių dienų Biržų apylinkėse iš kartos į kartą perduodami alaus gaminimo receptai, gyvos ir nemirštančios aludarystės ir duonos kepimo tradicijos. Tad kviečiame aplankyti kunigaikščių Radvilų miestą, į kurį kadaise iš Vilniaus į Rygą važiuojantys pirkliai tiesiog privalėdavo užsukti. Čia tikrai yra ką pamatyti.